بنا به دلایل نامشخص آیفون ۱۴ به بعد در ایران فعلا رجیستر نمی‌شود و این گوشی‌ها بعد از استفاده یکماهه، مشکل آنتن‌دهی پیدا می‌کنند. با روش‌های مختلفی آنتن‌دهی این گوشی‌ها مجدد حل می‌شد اما روش‌های پایداری نبودند.

اما حالا روش جدیدی برای برگشت آنتن آیفون ۱۴ و آیفون ۱۵ پیدا شده است که با نصب یک پرفایل و یک Shortcut آنتن گوشی را بدون مشکل بر می‌گرداند.

این روش در حال حاضر بین ۱ تا ۵ میلیون تومان توسط برخی از فروشندگان گوشی فروخته می‌شود. بنابراین فریب این افراد را نخورید. این روش دقیقا همان روش است. همچنین توجه داشته باشید این روش فعلا جوابگو است و ممکن است در آینده این روش کاربردی نداشته باشد.


آموزش برگشت آنتن آیفون ۱۴ و آیفون ۱۵


۱- گوشی را ریست نتورک کنید. (منوی Settings - منوی General - منوی Transfer or Reset iPhone - گزینه Reset - گزینه Reset Network Settings)


۲- این فایل را دانلود کنید و در فایل منیجر ذخیره کنید.

فایل همراه اول

فایل ایرانسل

فایل رایتل


۳- به برنامه Files بروید و فایل روی دانلود شده کلیک کنید.


۴- به Settings بروید. در بالای منوها یک گزینه به نام Profile Downloaded اضافه شده است. روی آن کلیک کنید. قسمت بالا سمت راست گزینه Install را بزنید و سپس پسورد گوشی را وارد کنید. مجدد از بالا سمت راست گزینه Install را بزنید و سپس دکمه Install را مجدد بزنید.


۵- به بخش Settings رفته و گزینه Cellular را انتخاب کنید و در تنظیمات سیم‌کارت خود، گزینه Data Roaming را فعال کنید. سپس در قسمت Voice & Data گزینه LTE را انتخاب کرده و در پایین گزینه VoLTE را فعال کنید.


۶- حالا روی لینک زیر کلیک کنید. دقت کنید برنامه Shortcuts روی گوشی نصب شده باشد.

لینک Shortcut برای برگشت آنتن آیفون


۷- در صفحه باز شده یک Shortcut به اسم آنتن خواهید دید. روی دکمه Add Shortcut کلیک کنید.


۸- در بخش Shortcuts شما گزینه Anten اضافه شده. روی آن کلیک کنید و گزینه Share را انتخاب کنید. سپس Add to Home Screen را انتخاب کنید تا آیکون Shortcut به صفحه برنامه‌های شما اضافه شود.


۹- حالا کافی‌است هر موقع آنتن گوشی شما رفت، این Shortcut را اجرا کنید تا آنتن شما برگردد.


نکته

  • وقتی روی برنامه کلیک می‌کنید آنتن شما ممکن است بین ۱ تا ۱۰ دقیقه طول بکشد که برگردد.
  • اگر راه‌کار بهتری پیدا کنم حتما این مطلب را آپیدت می‌کنم.
  • هیچ تضمینی برای هیچ راهکاری وجود ندارد و تمام روش‌ها موقتی هستند.
  • هنوز هیچ گزارشی از مشکل ساز بودن این روش برای گوشی منتشر نشده است.


آپدیت ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

طبق تجربه من آنتن‌دهی در وضعیت 3G بسیار بهتر از LTE است. یعنی زمانی که در حالت 3G هستید خیلی کمتر دچار نوسان آنتن و قطع شدن آنتن می‌شوید. همچنین در زمان وضعیت 3G شما کمتر به استفاده از شورتکات برگشت آنتن نیازمند می‌شوید. البته این موضوع کاملا تجربی است و ممکن اصلا از نظر علمی و فنی اشتباه باشه.


آپدیت ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

روش ۱۰۰ درصدی برگشت آنتن آیفون ۱۴ و آیفون ۱۵

۱- تمام مراحل اول این مطلب را طی کنید و پروفایل را نصب کنید.

۲- تنها تفاوت این هستش که سیم‌کارت خود را روی 3G ست کنید.

۳- اصلا نیازی به شورتکات نیست و می‌تواند بخش شورتکات رو کلا ازش گذر کنید.

۴- در مرحله بعدی کد دستوری (ستاره ۳۰۰۱ مربع ۱۲۳۴۵ مربع ستاره) در گوشی وارد کنید.

۵- در صفحه باز شده کلی منو و زیرمنو مشاهده می‌کنید که کنار آنها یک آیکون قرار گرفته. همه آیکون‌ها را تاچ کنید تا آیکون‌ها به رنگ آبی تبدیل شوند.

۶- سپس از این منو خارج شده و اینترنت گوشی را قطع کنید. (دقت کنید حالت سیم‌کارت روی 3G باشد)

۷- تبریک می‌گم. آنتن گوشی شما برگشت و اگر هم جایی برید که آنتن ضعیف باشه یا اصلا نباشه، بعد از اینکه محل رو ترک کنید اتوماتیک آنتن برمی‌گرده (اگه برنگشت می‌تونید AirPlan رو خاموش روشن کنید)


نکته مهم

۱- تنها مشکل این روش این هستش که اینترنت گوشی شما به صورت Cellular فعال نیست و فقط به صورت Wifi می‌تونید اینترنت داشته باشید.

۲- من روی سیم‌کارت همراه اول فقط تست کردم و جواب داد.