چند روز پیش به یک ابزار تبدیل فایل صوتی به متن (مخصوص زبان انگلیسی) نیاز پیدا کردم. پس از چندین دقیقه جستجو در گوگل، متوجه شدم ابزارهای به شدت قوی و خوبی در اینترنت موجود است که اکثرا قابلیت‌های متنوعی به کاربران ارائه می‌دهند. اما تقریبا تمام ابزارها یا رایگان نبودند و یا فقط چند دقیقه ابتدایی یک فایل را تبدیل می‌کردند.

با توجه به دردسرهای پرداخت اینترنتی و اینکه همیشه جستجو کردن در وب را دوست داشتم، تلاش کردم ابزاری کاملا رایگان پیدا کنم. که اتفاقا موفق هم شدم. به همین منظور این ابزار را معرفی کردم تا شاید برای سایرین مفید باشد.


معرفی سایت تبدیل فایل صوتی به متن

شما با مراجعه به سایت Audio2Edit.com می‌توانید به رایگان فایل صوتی خود را به یک متن تبدیل کنید. برای استفاده کافی است ابتدا فایل صوتی خود را آپلود کنید. سپس نوع خروجی فایل و زبان به کار رفته در فایل را مشخص کنید و منتظر بمانید تا فایل شما آماده دانلود شود. توجه داشته باشید مدت زمان انتظار شما به مدت زمان فایل صوتی بستگی دارد.


در تنظیمات مربوط به زبان، گزینه Persian نیز وجود دارد اما در تست‌هایی که انجام دادم به هیچ عنوان خروجی درست و قابل استفاده‌ای در اختیار شما قرار نمی‌دهد.